بیرون رفتن و یک شب شام را در کنار خانواده میل نمودن، در شهرهای بزرگ می تواند هزینه ای سنگین به دنبال داشته باشد. مثلا افرادی که تصمیم می گیرند برای میل کباب شاندیزی به رستورانی در بهترین نقطه شهر بروند، باید هزینه ی زیادی بپردازند. 

اما همه ما در این دنیا زندگی می کنیم و روزی ناخواسته از این جهان پر خواهیم بست. پس بهتر است پیش از این که دیر شود از ثانیه به ثانیه زندگی خود لذت ببریم. می توانیم برای آغاز این حرکت، کباب شاندیزی را امتحان کنیم. این کباب در میان مردم ایران از محبوبیت بالایی برخوردار است. 

کبابی که طعم خوش ان می تواند روزها و حتی ماه ها در یاد انسان باقی بماند. برای تهیه این کباب خوشمزه رستوران های عالی دنیا از گوشت های راسته گوسفندی و گوساله ای یا ران بره تازه استفاده می کنند. این قسمت از گوشت های قرمز که برای کباب شاندیزی استفاده می شود، از چربی مناسبی برخوردار است. 

پس می توانیم نرم و لطیف بودن یک کباب عالی را با کباب شاندیزی تجربه کنیم. اصولا این کباب بر روی زغال آتشی طبخ داده میشود تا طعم اصیل خود را حفظ نماید. 

کباب شاندیزی اعلا

علت گران بودن کباب شاندیزی چیست؟

بیشتر کسانی که این کباب را انتخاب می کنند، افرادی هستند که می خواهند برای موفقیتی یا رسیدن به هدفی، سور دهند. از این رو یک غذای اشرافی در ایران به شمار می رود و بسیار محبوبیت دارد. در تمامی کشور با رستوران های شاندیز روبرو شده اید. 

در این رستوران ها یک کباب معروف به نام کباب شیشلیک وجود دارد، که از ان به نام کباب شاندیزی یاد می کنند. در اصل بیشتر کسانی که به شهر تهران سفر می کنند، حتما باید یک کباب شیشلیک خوشمزه را میل نمایند. تا تجربه سفر به این شهر همیشه در خاطرتان باقی بماند. 

اما در اصل باید بگوییم زادگاه اصلی کباب شاندیزی به شهر مقدس مشهد و شاندیز و طرقبه باز می گردد. در این شهر رستوران های بسیار زیادی وجود دارد، که غذای اصلی آن کباب شیشلیک می باشد. اگر روزی به این منطقه سفر کردید، حتما طعم کباب های شیشلیک شاندیز را بچشید. 

از مهمترین قسمت های گوشت گوسفندی و گوساله ای، همان راسته است که برای کباب شاندیزی خریداری و استفاده می شود. در ایل های مختلفی همچون بختیاری ها نیز اصولا از راسته گوسفندی برای طبخ کباب دنده استفاده می کنند. که این غذا نیز بسیار لذیذ و خوشمزه است. 

شیشلیک شاندیزی

علت خاص بودن کباب شیشلیک شاندیز 

برخی به دنبال این هستند که حقیقت خاص بودن کباب این رستوران ها را بدانند. اولین نکته ای که باید بیان نماییم، در این است ک اصولا گوشت های تازه گوسفند و گوساله در کنار سس هایی که برای تهیه این کباب استفاده می شوند، منجر شده است تا کباب شاندیزی به طور منحصر به فردی خاص شود. 

برخی به دنبال این هستند که کباب شاندیزی را در منزل تهیه نمایند. در حالی که قادر به انجام این عمل نیستند. زیرا نمی دانند که باید برای تهیه سس این کباب چه باید کنند. یا این که اصلا باید چه مدت گوشت های راسته گوسفندی و گوساله ای را درون موادی خاص قرار دهند، تا طعمی مطبوع و ترد بگیرد. 

همیشه پخت کباب برای خانم ها از حساسیت بالایی برخوردار بوده است. به همین دلیل کمتر خانم خانه داری ترجیح می دهد در منزل اقدام به تهیه و طبخ کباب نماید. خانواده ها برای راحتی بیشتر ترجیح می دهند تا در کنار هم به بیرون از منزل مراجعه نموده، و غذای لذیذی همچون کباب شاندیزی را میل نمایند. 

سسی که در رستوران ها بر روی کباب شیشلیک استفاده می کنند، بسیار خاص و لذیذ است. این سس می تواند از خشک شدن کباب جلوگیری نماید و بافتی نرم به گوشت های قرمز دهد. کباب شاندیز از بهترین کباب های ایرانی به شمار می رود. 


ای ار گوشت ، با ما بهترین باشید.

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

مجله عمومي سام Justin چاپ کارت شناسايي روغن های صنعتی فیلم و سریال های ایرانی سال 2020 طراحی کارت ویزیت و لوگو DOWNLOAD-SAN custom Lighting lamp covers shades طرح من