اصولا همه ما زمانی که برای خرید گوشت های قرمز اقدام می کنیم، میان این که کدام قسمت از این گوشت ها را خرید کنیم دچار تردید می شویم. این مسئله انسان را کلافه می کند. پس بهتر است پیش از خرید بدانیم چه قسمتی را باید انتخاب کنیم. ران گوسفندی یکی از بهترین قسمت های بدن گوسفند است که می توانیم با خرید آن به طعمی خوش برسیم. 

بهترین غذاهای دنیا با گوشت قرمز تهیه می شوند. بارها از خود سوال پرسیده ایم علت این همه تفاوت در طعم غذاهایی که با گوشت قرمز پخته می شوند، با غذاهای دیگر در چیست؟ اما هیچ پاسخی برای ان نیافته ایم. تنها می دانیم غذاهای محلی که با ران گوسفندی تهیه می شوند، دنیای انسان را به بهشت تبدیل می کنند. 

ران گوسفندی

تفاوت طعم خوش ران گوسفندی با دیگر گوشت ها در چیست؟

طعم خاص و ویژه گوشت های قرمز تا حدود زیادی به نوع تغذیه و پرورش این دسته از حیوانات وابسته است. مثلا شما ممکن است یک بار ران گوسفندی را خرید کنید اما با طعم نامطبوعی رو به رو شوید. در حالی که همین ران اگر برای گوسفند دیگری باشد ممکن است باب طبع و پسند شما باشد. 

پس نوع طعم گوشت چه ران گوسفندی و چه گوساله ای، به نوع علوفه و غذایی وابسته است که برای رشد این حیوان مورد استفاده قرار می گیرد. این که علف تازه باشد یا نه، بدون شک در طعم خوش گوشت تاثیر گذار خواهد بود. 

از سوی دیگر بهتر است بدانید که هر منطقه ای از کشور و حتی دنیا، دارای آب و هوای خاصی می باشد. که همین آب و هوای متفاوت حتی در رشد علوفه های خاص نیز تاثیر گذار است. اگر دقت کرده باشید متوجه می شوید که گوشت های ران گوسفندی به دلیل این که چراگاه های مختلفی دارند، از طعم های مختلفی برخوردار هستند. 

در حالی که گوشت های گوساله ای به دلیل این که تنها از یک نوع غذای مشخص استفاده می کنند، چندان تفاوتی با دیگر گوساله های پرورش یافته در کشورهای دیگر ندارد. پس این که حیوان در کدام منطقه پرورش یافته است نیز در طعم خوش آن تاثیر گذار است. 

مغز ران گوسفندی

چگونگی تشخیص جوان و تازه بودن گوشت های قرمز

یکی از مهمترین فاکتورهایی که همیشه باید برای خرید ران گوسفندی مد نظر قرار دهید، تازه بودن آن است. این که بدانید یک گوشت قرمز تازه چه شرایطی دارد، می تواند در حین خرید به شما کمک شایانی نماید. پس بهتر است بدانید گوشت های تازه معمولا یا به رنگ صورتی هستند، یا قرمز روشن. 

این ویژگی در گوشت های قرمز نشان دهنده تازگی و جوان بودن گوسفندی است که ذبح شده است. پس با خیال راحت گوشت ران گوسفندی را تهیه و استفاده کنید. نکته ای که باید در حین خرید گوشت های تازه در نظر داشته باشید این است که هر چه قدر گوشت ران گوسفندی از حجم و وزن کمتری برخوردار باشد، تازه تر و جوان تر است. 

بهترین آشپزهای دنیا کسانی هستند که قادر به تشخیص و انتخاب این دسته از گوشت ها باشند. اگر در غذا از گوشت های تازه استفاده شود، بدون تردید در طعم بی نظیری به دست خواهد آمد. همین مسئله حساسیت خرید گوشت ران گوسفندی را بیشتر می کند. 

ران گوسفندی بهترین قسمت گوشت بدن گوسفند است که برای تهیه انواع خورشت ها از جمله خورشت های بادمجان، قیمه و قرمه سبزی استفاده می شود. این قسمت از گوشت گوسفند بدون چربی بوده و خشک است. به همین دلیل با استفاده در خورشت هایی همچون قیمه، می توانید آن را لذیذ کنید. 

البته این نکته را به خاطر داشته باشید که اگر از گوشت ران بره در این دسته از خورشت ها استفاده کنید، زود اب شده و اصلا به چشم نمی خورد. پس گوشت گوسفندی بهترین انتخاب برای طبخ خورشت است. 


ای ار گوشت ، با ما بهترین باشید.

مشخصات

  • جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی منبع : گوشت ,تازه ,استفاده ,قرمز ,گوسفندی ,گوسفند ,تاثیر گذار ,داشته باشید ,گوشت گوسفند ,گوشت ران گوسفندی را ,گوسفندی بهترین
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

ایران سالید Michael زیست شناسی و زیست فناوری گیاهی مجتمع مسکونی 275 واحدی پرنیان حافظ شیراز Ken موسسه حقوقی پندار فروشگاه کودکان کار کاشف اندوه خانه های هوشمند