ریزش مو در خانم ها و آقایان بسیار نگران کننده است زیرا باعث ایجاد اضطراب و کاهش اعتماد به نفس در فرد می شود. البته اینها مشکلاتی است که از بابت ایجاد ظاهری نازیبا به وجود می آید. موضوع اصلی که نگران کننده تر است دلایل ایجاد این مشکل است پس بهترین کار برای شخصی که ریزش مو را تجربه کرده است شناسایی دلیل اصلی آن است.

کمبود آهن و ریزش مو

از دلایل اصلی ریزش مو کمبود آهن در بدن است. ریزش مو در آقایان تنها به دلیل الگوی طاسی در آنها نیست. بلکه این طاسی می تواند ناشی از کمبود مواد مغذی مانند آهن باشد. البته طاسی و ریزش فقط مخصوص آقایان نیست و می تواند خانم ها و کودکان را نیز درگیر کند. حال سوال اینجاست کمبود آهن چگونه باعث ریزش مو می شود؟

زمانی که بدن به اندازه کافی آهن دریافت نمی کند، بدن  نمی تواند هموگلوبین را در خون تولید کند. هموگلوبین اکسیژن را برای رشد و ترمیم سلول های بدن، از جمله سلول هایی که رشد مو را تحریک می کنند، حمل می کند.

اما ریزش موی ناشی از کمبود آهن دائمی نیست، این مشکل با تغییر رژیم غذایی و انتخاب یک رژیم سالم و متعادل که غنی از آهن باشد، قابل پیشگیری و درمان است.

تاثیر مصرف گوشت در جلوگیری از ریزش مو

آهن موجود در گوشت قرمز بیش از سبزیجات معروفی مانند اسفناج است. تحقیقات جدید از تاثیرات مثبت مصرف گوشت قرمز در جلوگیری از ریزش مو و کاهش احتمال کچل شدن در آقایان خبر می دهد. پژوهشگران معتقدند با اینکه ژن ها نقش مهمی در ریزش و ثبات موها دارند اما اکثر اشخاصی که دچار این عارضه می شوند با کمبود آهن مواجه هستند به همین جهت آنها مصرف کافی مواد غذایی حاوی آهن، مانند گوشت قرمز و مرغ  را بسیار توصیه می کنند و معتقدند که تامین نیاز بدن به آهن، نه تنها مانع از ریزش موها می شود، بلکه زمینه را برای رشد مجدد موهای ریخته را نیز فراهم می کند.

استفاده از مکمل ها، گذاشتن کلاه گیس، کاشت مو که با درد بسیار همراه است و داروهای ضد ریزش مو که با قیمت های گزاف در بازار موجود هستند را کنار بگذارید و برای حل مشکل خود راحت ترین، سالم ترین و لذیذترین گزینه را انتخاب کنید زیرا تمام عناصر مفید و مورد نیاز بدن را می توان از مواد غذایی سالم و مفید استخراج کرد.

گوشت قرمز مانند گوشت گوساله و گوسفندی علاوه بر آهن سرشاری که دارند حاوی ویتامین های خانواده ی ب مانند B1، B2، B5، B12  می باشد. در واقع هر 100  گرم گوشت گوساله 50 درصد نیاز روزانه ی ما به ویتامین B12 را تأمین می کند. این ویتامین ها در تولید گلبول های قرمز نیز نقش دارند.


ای ار گوشت ، با ما بهترین باشید.

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

Brandon Pamela Ashley سرگرمي هوا و فضا Meghnatism Jonathan استاد سئو Maria